عکس کیست مویی

عمل کیست مویی با لیزر: آنچه که تا کنون نمی دانستید

۱- استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زاید:لیزر های مختلفی با طول موجهای گوناگون برای ازبین بردن موهای زائد استفاده میشوند.موهای مشکی وضخیم به این لیزرها خیلی خوب جواب میدهند و برعکس موهای بور و کرکی و کم رنگ  به لیزر خوب جواب نمیدهند .بیمار باید بعد از عمل نظافت این ناحیه را رعایت کرده و از رشد موهای زائد در این ناحیه جلوگیری کند.نواحی یک تا دوسانتیمتر اطراف محل عمل شده وقسمت تحتانی تا ناحیه مقعد باید بطور مرتب از نظر رشد موهای زائد بررسی شده وتمیز شود.

۲- استفاده از دیود در درمان کیست مویی {در مراحل اولیه بیماری میتوان با فیبر دیود وارد کیست شده وجداره ی کیست را از بین برد،در این صورت نیاز به جراحی نیست}البته در این مرحله علائم در حداقل ظاهر شده و یا بیماری بدون علائم است .

 بعد از اینکه فیبر لیزر خارج شد سینوس مویی بصورت یک وج برداشته شده و یک زخم بیضوی کوچک ایجاد میشود.این زخم چند روزی ترشح داشته تا اینکه جدار و محتویات کیست بطور کامل دفع شده وسپس زخم ترمیم میشود.این جانب با این روش کاملا مخالفم و انرا خلاف اصول صحیح درمانی میدانم .ول در بعضی کلینیکها متاسفانه انجام میشود و بیمار پس از مدتی مجددا با علائم عود بیماری مراجعه میکند ولی این بار بعلت چسبندگی بافتی براحتی مرتبه اول بافت کیستیک جدا نمیشود .

۳- استفاده از لیزر دی اگسید کربن برای برداشتن کامل ضایعه در مراحل پیشرفته کیست مویی : با این لیزر میتوان بافت حاوی کیست را بطور کامل برداشت.این روش درعمل کیست مویی وسیع؛کیست مویی با سینوس های متعدد و کیست مویی عارضه دار استفاده میشود.محاسن استفاده از این لیزر در عمل کیست مویی شامل:

– به علت بسته شدن عروق کوچک توسط لیزر خونریزی حین عمل کیست مویی به حداقل میرسد

– لیزر عصب های قطع شده ی حین برش جراحی را ترمیم میکند و به همین علت درد بعد از عمل کیست مویی کاهش میابد.

و از همه مهمتر اینکه لیزر دی اگسید کربن هنگامی که به بستر زخم تابانده میشود باعث از بین رفتن ریشه های باقیمانده احتمالی حین عمل کیست مویی میشود.

۴- استفاده از لیزر درمانی بعد از عمل برای سرعت بخشیدن به ترمیم زخم.

سوالات متداول

آیا کیست مویی می‌تواند پس از درمان با لیزر بازگردد؟

در برخی موارد، کیست مویی ممکن است بازگردد و نیاز به درمان مکرر داشته باشد. اما در اکثر موارد، درمان با لیزر به کاهش احتمال بازگشت کمک می‌کند.

آیا درمان کیست مویی با لیزر خطراتی دارد؟

همانند هر روش درمانی دیگری، درمان کیست مویی با لیزر همراه با خطرات نادری مثل التهاب و تغییر رنگ پوست می‌تواند باشد.

آیا درمان کیست مویی با لیزر دردناک است؟

درمان کیست مویی با لیزر ممکن است با درد و ناراحتی موقتی همراه باشد. اما این درد معمولاً خفیف است.

آیا درمان کیست مویی با لیزر موثر است؟

بله، درمان کیست مویی با لیزر موثر است و به تخریب کیست و کاهش التهاب و سوءپیشینی آن کمک کند.

درمان کیست مویی با لیزر چیست؟

درمان کیست مویی با لیزر، یک روش پزشکی است که با استفاده از نور لیزر برای تخریب کیست مویی و بهبود ظاهر پوست استفاده می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا